Your Name (required)

Your Email (required)

Telefon

Comment

facebookLinkedInTwitterGoogle+
Get a call
prodhuesit granit | eksportuesit granit | furnizuesit granit | pllaka granit |Indian granite

Granite Exporters Blog

Pearl Blue granit

Granit është materiale të shkëlqyer ndërtimit. The perla blu granit është rarest e lotit. Ajo tenton të ketë pamjen tri dimensionale për strukturat e saj kristal unik.

Origjina e Pearl granit Blue

Granit Blue Pearl është quarried në Norvegji. Ajo është vlerësuar për argjendtë e saj, Ngjyra blu. Guri është i shpërndarë në të gjithë botën si pllaka apo materiale counter top.

Pearl blue 2

The Uniqueness of the Species

Emri i gurit tregon ngjyra e saj blu. Por, në fakt granit është më shumë ose ngjyrë argjendi metalike blu sesa një ngjyrë blu të duhur. Përbërja e shumës së madhe të mikë, së bashku me kuarc i jep një gur famë pearlescent pas lustrim. Ngjyrat e tjera të sipërfaqen e gurit janë të bardhë, gri, flecks blu-gri dhe e zezë.

Llojet e Pearl granit Blue

Pearl Blue granit mund të vijnë në hije të ndryshme në varësi të vendndodhjes nga ku guri ka qenë quarried. Blue Pearl Granit është një nga më të zgjuarit dhe bluest e gurë, dhe kështu që është një prej gurëve shtrenjta.

Marina Pearl dhe Royal Blue janë variacione të Pearl Blue granit. Royal Blue ka një sfond ngjyrë të lehtë dhe Kristal blu në sipërfaqe të saj. Variacioni Pearl Marina është më afër argjendi dhe gri në ngjyrë blu sesa.

Pearl Blue granit mund të ndryshojnë në ngjyrë copë për copë dhe madje edhe brenda një copë si çdo gur tjetër fizik. Disa pllaka ose pllaka mund të jetë më afër argjendi në ton, ndërsa të tjerët mund të kenë më shumë një hedhura blu. Ju mund të shihni një lloj i tillë i perla granit Blue cila ka seksione të mëdha të zi, argjendi ose të bardhë përqëndruar në një zonë të. Ajo është shumë e zakonshme për të gjetur pllaka të granitit Blue Pearl që kanë splashes të mëdha të kuarc zezë në sipërfaqen e tyre. Ju mund të gjeni pllaka që janë të lehta në një fund se në një tjetër.

Honing

Ashtu si të gjitha granites, Pearl Blue granit mund të honed për të bërë një fund të përsosur, një matte finish. Ky proces do të prodhojë gur më të mbytur dhe të japë një gur matte përfunduar. Honing do të tregojë të çara më e natyrshme që mund të jetë e fshehur nga lustrim. Prania e shumës së madhe të mikë në gur do të çojë në më shumë se fissures gjithashtu mund të përfundojë me këtë proces. Honing also helps to bring out stone’s blue color and give it more sober visual aspect.

honing

 

Aplikacionet e Pearl granit Blue:

Granit Pearl Blue është shumë e bujshme në dukje. Ajo është gjithashtu i palëkundur. Këto karakteristika e bëjnë Pearl ideal për Blue granit counter kuzhinë, thekse ishuj, në krye bar dhe tavolina ngrënie përditshme.

Si të kujdeset për Pearl Blue granit

Granit është jashtëzakonisht të qëndrueshme, njollë rezistente dhe të lehtë për t'u kujdesur për. Hot pots dhe pans nuk do ta dëmtojë atë. Në qoftë se ju përdorni atë normalisht, ajo nuk do të chip, plas ose zeroja. Përdorni Prerje Bordet kur ju jeni presje në feta bukë, mish, ose perime për të mbrojtur thika tuaj.

Ju mund të pluhurit atë me një leckë të butë si një mirëmbajtjen rutinë dhe ju mund të llak dylli silikon një herë në javë për të pastruar dhe për të përmirësuar të shkëlqejë. Ju mund të aplikoni impregnator Silicone vjetor.

Pse ju duhet Install granit

Ka shumë arsye për picking granit për shtëpinë tuaj

  • Ajo strehon asnjë bakteret
  • Ajo shton bukurinë
  • Është shumë me kosto efektive
  • Ajo i reziston zeroja dhe djeg
  • është e lehtë për të ruajtur
  • Është shumë e vështirë dhe të gjatë të qëndrueshme
0


Kontaktoni me ne